Wykształcenie i doświadczenie

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu (nr wpisu Pz-4382). Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po ukończonej aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
Studia podyplomowe na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) oraz Bankowość (Wyższa Szkoła Bankowa). Słuchacz Studium prawa brytyjskiego organizowanego przez British Law Centre w Warszawie.
Doświadczenie zdobyłam w kancelariach radcowskich w Poznaniu, w kancelarii komorniczej oraz jako prawnik in-house w spółkach branży rynku finansowego (także w zakresie funkcji compliance officer). Praktykowałam także w instytucjach rządowych – Ministerstwie Sprawiedliwości, Departamencie Strategii i Deregulacji oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Nieprzerwanie udzielam się także w programach porad prawnych – w zakresie organizacji pozarządowych lub podmiotów oferujących pomoc prawną dla osób, którzy mają utrudniony dostęp do profesjonalnej pomocy prawniczej.

Specjalizacje

Na co dzień zajmuję się obsługą przedsiębiorców od początku założenia działalności, przez proces jej prowadzenia, zakończenia lub innych przekształceń. Zapewniam wsparcie także w sprawach prywatnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, prawa pracy, czy administracyjnego.
Doradzam, sporządzam opinie prawne oraz pisma procesowe, reprezentuje klientów w sądzie, negocjuję i służę pomocą w rozwoju projektów oraz badaniem ich stanu prawnego.
W zakresie mojej szczególnej specjalizacji są sprawy cudzoziemców, prawo stowarzyszeń i fundacji, prawo dla rolników oraz prawo turystyczne.
Jestem także w trakcie szkolenia na mediatora. Uważam bowiem, że mądra ugoda – szczególnie w biznesie – jest cenniejsza niż wyrok sądu rodzący często niesprawiedliwość i rozczarowanie czasem dochodzenia praw po obu stronach.

Języki

Biegle władam językiem angielskim, a także językiem rosyjskim, co z powodzeniem pozwala mi obsługiwać obcokrajowców oraz sprawy z czynnikiem międzynarodowym.

Współpraca

Zdaje sobie sprawę, że pewne prawne projekty należy realizować w zespole multidyscyplinarnym (obszar konsultingowy i doświadczenie pozaprawne). Dlatego współpracuję z notariuszem, tłumaczami przysięgłymi, rzeczoznawcami majątkowymi, komornikami sądowymi, doradcą podatkowym, ekspertem prawa zamówień publicznych, specjalistą ds. wycen spółek i controllingu.